Samsung Pay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Samsung Pay Samsung tarafından sunulan kablosuz ödemelere adanmış yeni bir araçtır. Şu an için, mobil ödeme, bazı yeni akıllı telefon ve saatlerde bulunan NFC çipi ile çalışıyor. Ki, Amerikada sadece yaklaşık % 3 esnaflarda NFC-ye sahip POS cihazları vardır.

ADVERTISING

Samsung, mobil ödemelere adanmış bu süreci hızlandırmak için çalışıyor, bu şekilde, Kore bir süre önce mobil ödeme sistemi geliştiren bir şirket ile anlaşmıştır ve böylece her yerde mevcut olan manyetik POS cihazlarından ödeme yapılması mümkün olacaktır.

Bu teknoloji MST (Manyetik Güvenli İletim) adlanıyor ve yeni Samsung Galaxy S6 ve 6S Edge telefonlarına dahil edilmiştir. Şöyle ki, bu telefonlara sahip kullanıcılar Manyetik POS ve NFC ile mobil ödeme yapabilecekler.
Güvenlik için Samsung kredi kartı verilerinin ARM Trust Zone ve KNOX sayesinde güvende olacağına garanti veriyor. Aynı zamanda alımlar parmak izi ile teyit edilecektir.

Bu yeni hizmet ilk olarak Kore’de sunuldu sonrasında Amerikada da kullanıcı kitlesi toplamayı başardı. Yakın zamanda Avrupaya gelmesini de bekliyoruz.

ADVERTISING