Sony Xperia Z3 ile Sony Xperia Z3 Plus Arasında ki 8 Fark!

Xperia Z3 Plus, Sony Xperia Z3’den sonra ki gelecek olan akıllı telefon ve Sony’nin yeni üst seviyeli akıllı telefonudur. Nerdeyse bir önceki modelden çok da farklı değildir. Burada biz size bu iki telefon arasında ki 8 temel farkı sunacağız. Bu farklar sayesin de bu iki telefondan birini alırken karar vermeniz daha kolay olacaktır. İşte Sony Xperia Z3 ile Xperia Z3 Plus arasında ki o farklar!;

ADVERTISING

 

  • 1) İşlemci: En belirgin fark chipset-te yatıyor: Xperia Z3 + Snapdragon 810 işlemcisine sahipken Xperia Z3 Snapdragon 801 işlemcisine sahip. 64-bit işlemci octa çekirdeğine dayandığından yüksek performans sağlaması doğaldır.
  • 2) Batarya: yeni modelde 2.930 mAh pil vardır, bir önceki modeldeyse 3100 mAh kullanır. Yani yeni modelde bir öncekinden 200 mAh kadar az pil vardır. Bu da enerji bakımından yukarıda belirtilen chipset ve Lollipop sorunlarını eklersek, özellikle her gün kullanımda hissedilecek bir eksiklik olacaktır.
  • 3) Bağlantı LTE: Xperia Z3 + LTE Cat.6 bağlantısına sahiptir. Önceki modeldeyse bu LTE Cat. 4 idi. Şöyle ki, bu da indirmek ve yüklemek için iki lat hız sağlaması anlamına gelir.
  • 4) Dahili Bellek: Xperia Z3 + depolama belleği 32 GB sunuyor. Xperia Z3-deyse bu bellek 16GB idi. Ama her iki modelde 128 GB kadar microSD kullanma imkanı vardır.
  • 5) Hızlı şarj: Yeni üst düzey telefonda Quick Charge 2.0 ile az zamanda akıllı hızlı şarj edebilirsiniz.
  • 6) Kamera: Arka kamerası 20.7 MP olarak kalıyor, ama ön kamerasında 2 MP-den 5 MP-e bir değişiklik olmuştur. Tabi ki bu da övgüye layık bir özelliktir
  • 7) Boyut ve ağırlık: eski model 153 gram ağırlığında ve 146 x 72 x 7.4 mm boyutlarında idise, yeni model sadece 144 gram ağırlığında ve 146.3 x 71.9 x 6.9 mm boyutlarında. Bu sayıların yanı sıra fiziksel görünüşünde de farklar vardır. Şöyle ki, Xperia Z3 + Xperia Z3 olduğu alüminyum mat çerçeve deöil, alüminyum cilalı çerçeveye sahip.
  • 8) Su direnci: bu özelliği daha fazla ilgiyi hak ediyor. Her iki akıllı telefon IP67/68 sertifikasına shaip. Ama Xperia Z3+ telefonlarında su girmesini önlemek için microUSB portu korumak için bir kapağa gerek yok.

Yukarıdaki göz önüne alındığında, sizin fikrinizce Xperia Z3 yerine Xperia Z3 + almak doğru mu olur? Bir de Z3-ün şimdi çok daha düşük fiyata sahip olduğunu düşünürsek. Bu konuda düşüncelerinizi paylaşırsanız iyi olur.