Telefonun Çakma(Klon) Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

En-çok-çakma-telefon Son zamanlarda hızla artan Çakma telefon piyasası her geçen gün gelişiyor. Örneğin bir samsung telefon alındığında bu samsung telefonun çakma olup olmadığını nasıl anlarız konusu da çok büyük önem arz etmeye başladı. Çinli üreticiler son devirlerde üreticilerin de fiyat bakımından da desteklemesi sayesinde muazzam bir şekilde büyüyorlar. Huawei, Xiaomi, Meizu markaların yanı sıra “Çakma Telefon” da adlanan akıllı telefonların ucuz versiyonları gibi tanınan klon piyasası da çok fazla gelişmekte. Böyle ki, çok meşhur akıllı telefonların tamamen aynısını kopyalama ile daha ucuz fiyata satıyorlar ve bu durum fazlalaşmaya başladı. 2013 yılına göre 2014 yılında bu artış +730% olarak belirlenmiştir.

ADVERTISING

Androidli akıllı telefonlar arasında en fazla kopyalanan Xiaomi olduğunu görüyoruz. İkinci sırada Samsung akıllı telefonları gelmekte. Samsung telefonlarının kopyaları kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilenlerdendir. Ama apaçık ortada ki, bu kopyalamalar sadece estetik bakımdan kopyalar.

Peki ya orijinal telefonu onun klonundan nasıl ayırmalı? AnTuTu buna bir cevabının olduğunu iddia ediyor. Şöyle ki, burada aşağıdan da ücretsiz şekilde indirebileceğiniz AnTuTu Officer uygulaması sayesinde telefonunuzun çakma mı yoksa orijinal mı olduğunu bileceksiniz.

Google Play İndirme Linki>>

ADVERTISING

Comments are closed.