Wifi ve Mobil Veri Aynı Anda Kullanma

Son teknolojiye sahip Android akıllı telefonlar, aynı anda sadece bir bağlantıya bağlanacak şekilde kodlanmışlardır. Yani herhangi bir Wifi ağına bağlanmak o an telefonunuzda ki mobil verinizi otomatik olarak devre dışı bırakacaktır. Akıllı telefonlarda varsayılan olarak Wifi ve Mobil Veri Aynı Anda Kullanma seçeneği yoktur. Ancak Android açık kaynaklı bir işletim sistemi olduğundan, bu işleve ulaşmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanılabilir.

ADVERTISING

Wifi ve Mobil Veri Aynı Anda Kullanma Nasıl Olur? WiFi ve mobil veri nasıl birleştirilir?

Wifi ve Mobil Veri Aynı Anda Kullanma

Göstereceğimiz yöntem ile akıllı telefonunuzu rootlamaya gerek kalmadan bu işlevi bir uygulama sayesinde kullanabileceğiz. Android uygulama markette bulunan bu uygulama Wifi ve Mobil veriyi aynı anda birleştirip kullanmanıza izin veren bir uygulamadır.

  • Google Play Store giriş yapın ve Speedy uygulamasını indirin . (Uygulamanın Google Play Store linki)
  • İnternet hızınızı artırmak için kullanacağınız için Wifi ağı ile mobil verinizi açın.
  • Uygulamayı açın . Uygulamanın WiFi ve mobil verilerinize bağlanması birkaç saniye sürecektir.
  • Her ikisine de bağlandıktan sonra, Wifi ve mobil veri simgelerini etkinleşir. Şimdi uygulamayı kapatabilirsiniz.

Hepsi bu kadar! Artık Wifi ve Mobil Veri Aynı Anda Kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak şunu belirtmemiz gerekmektedir ki uygulamalar her ne kadar çözüm sağlasa da geçici olarak çözüm oluşturacaklardır. Siz wifi ile mobil veriyi aynıda anda kullanacağınız zamanlarda bu uygulamalardan yararlanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü akıllı cihazlarda varsayılan tercihler her zaman daha ön sıradadır.

ADVERTISING