Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro Ne Zaman Çıkacak?

Ürün yelpazesi son derece geniş olan ve her zaman son teknoloji ile donatılmış yeni cihazlar piyasaya sürmekte olan Xiaomi, tablet tarafında o kadarda iddialı davranmadığını görüyoruz. 2018 yılında tanıtılan Xiaomi Mi Pad 4’ün ardından, Çinli şirket Pad 5 için tam 3 yıl bekledi ve Ağustos 2021’de piyasaya sürdü.

ADVERTISING

Ancak durum değişiyor gibi. Xiaomi Mi Pad 6, Mayıs ayında AET sertifikasyon veri tabanında tespit edilen ve Xiaomi Mi Pad 6 ve Pad 6 Pro şeklini alabilecek olan serinin zamanınız geleceği düşünülüyor.

Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro: ilk söylenen teknik özellikler

Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro

“Pipe” kod adı ve “M82” model numarası ile internette tespit edilen Xiaomi Mi Pad 6 için zaman yaklaşıyor. 3.2GHz, saatte seksiz çekirdekli CPU, Adreno 650 GPU ve son teknoloji Qualcomm Snapdragon 870 ile donatıldığı düşünülüyor ve bu yeni seride kameralara odaklanılacağı gibi görülüyor.

ADVERTISING

“Liuqin” kod adı ve “M81” model numarasına sahip olan Pro modeli ise, 144 Hz kadar yenileme ile 1880×2880 eşit çözünürlüğe sahip 14 inç LTPO OLED panel olacağı görülüyor.

Ne Zaman Çıkacak?

Tablet piyasasında geri kalan Xiaomi yeni nesil tabletlerini 2023 yılının ilk yarısında çıkarmayı planladığı söylenenler arasında. Ancak kesin bir tarih yok. 2023 yılı başlarında tabletle ilgili yeni bilgilerin daha net geleceği konuşuluyor.