Android 8 Oreo En Yeni Özellikler

Android 8 Oreo’nun, bugüne kadar en iddialı sürüm olduğu iddia ediliyor. Uzun bir bekleyişten son Android Oreo, en yeni özelliklerini kullanıcılarına sundu. Sürüm, birçok yeniliği de beraberinde getirerek, kullanıcılarına çeşitli alanlarda kolaylık sağladı. İşte Android 8 Oreo’nun getirmiş olduğu özellikleri:

Yeni Emojiler

Hemen hemen herkesin günlük hayatta kullandığı emojiler, şekillenmeye başladı. Oreo, bunlara da el attı ve bütün Android emojilerini yeniden tasarlamaya başladı. Artık emojiler daha karikatürize görünüyor. Bu sayede anlatılmak istenilen daha kolay anlaşılıyor.

ADVERTISING

Picture-in-Picture

Oreo’nun yine kullanıcılara sunmuş olduğu diğer özellikle Picture-in-Picture. Bu özellikle beraber artık video görüşmesi yaparken internetten aynı anda video izleyebilirsiniz. Bunun için uygulama modunu açmanız yeterli.

Widget’lar ve Uygulama Kısayolları

Yeni sürümle beraber artık kısa yollar da farklı bir görünüme kavuştu. Uygulamaların widget’lerine bilgi ekranından ve kısa yol menüsü üzerinden anında ulaşabilirsiniz.

Ayar Menüsüne Gelen Özellik

Güncelleme ile beraber artık ayarlar menüsü de yenilendi. Slayt görünümü ortadan kalkınca ayarlar artık kullanıcıların karşısına kategorize olarak çıkıyor.

ADVERTISING

Akıllı Metinlerin Seçimi

Oreo, akıllı metin seçme özelliğini kullanıcılara sundu. Metin araçlarıyla uğraşmak durumunda kalmayacak olan kullanıcılar, artık daha rahat edecek. Metnin ne anlama geldiğini Oreo artık anlayacak.

Uygulamaların Taranması

Güvenlik önlemleri artmaya başladı. Bu durum Android Oreo’da daha belirginleşti. Uygulamaların ne zaman tarandığı Ayarlar bölümünde gösteriliyor.