Android Cihazlarda Geç Şarj Olması Kesin Çözümler

Android cihazların ve genel tüm akıllı cihazların sorunlarından birisi geç şarj olma sorunudur. Telefonun geç şarj olması da istediğimiz zaman telefonu her yerde kullanmamızı kısıtlayan bir durumdur. Android cihazlarda geç şarj olması konusuna sadece bir çözüm değil çözümler getireceğiz. Bu çözümler sayesinde cihazlarınızı daha hızlı bir şekilde şarj edebileceksiniz.

ADVERTISING

Öncelikle şunu söylemeliyiz, android cihazlarda geç şarj olması çözümü için gösterilen *#0228# kodu yarardan çok zarar verebilecek bir koddur. O yüzden biz bu kodu kullanmanızı önermiyoruz. Telefonun batarya düzenini bozabileceği gibi ilerde akıllı telefonunuzun yazılımsal olarak bazı sorunlarla karşılaşmasını da sağlayabilir. Ancak uygulayıp başarı sağlayanlar olduğu için biz bu çözümü paylaşacağız.

*#0228# Geç Şarja Çözüm

Telefonunuzun arama kısmına geliyoruz ve *#0228# kodu yazıp arama tuşuna tıklıyoruz. Çıkacak olan ekranda Quick start seçeneğini tıklıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra şarjınızın yükseldiğini ya da düştüğünü görebilirsiniz. Bunu gördükten sonra telefonunuzu şarja takın ve şarj etmeye başlayın.

Hızlı Şarj Uygulaması

android-gec-sarjAndroid market üzerinde ücretsiz indirebileceğiniz Faster Changer yani Hızlı şarj uygulaması ile android cihazlarınızı daha hızlı bir şekilde şarj edebiliyorsunuz. Uygulamayı yükleyip açıyoruz ve telefonu şarj etmeye başlatıyoruz. Android uygulamasını ücretsiz play market’ten indirmek için solda ki resime tıklayarak google play’e gidebilir ve uygulamayı android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

ADVERTISING

Usb Daha Hızlı Şarj Eder

Telefonu alırken veya daha sonradan aldığınız usb cihazlar telefonunuzu daha hızlı şarj ettiği ispatlanmıştır. Bu Usb cihazlar ile android telefonunuzu diğer şarj aletlerine göre daha hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Bu 3 çözüm dışında Android cihazınızı daha hızlı şarj etmek için önerebileceğimiz akıllı cihazınızın kapalı durumda iken şarj takmanız veya şarj ederken ekran parlaklık seviyesini düşürmeniz olacaktır. Bunlar da daha hızlı bir şarj imkanı sizlere sağlayabilir.

ADVERTISING

Comments are closed.