Android TV Avantajları Nelerdir? [Liste]

Bir Android TV almak istiyorsanız bu alacağınız cihazın avantajlarının ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Çünkü alacağınız cihaz belki de uzun yıllar kullanacağınız bir teknolojik alet olacaktır. Bu yazımızda sizlere, Android TV nedir, Android TV iyi midir, Android TV avantajları nelerdir gibi akıllara takılan soruların cevaplarından bahsetmeye çalışacağız.

ADVERTISING

Android TV nedir?

İlk olarak bilmeyenler için Android TV nedir sorusunun cevap ile yazımıza başlayalım. Android TV, akıllı yani Smart bir televizyondur. İşletim sistemi Android tabanlı olması, onu normal bir Smart TV’den farklı hale getirir. Yani televizyonu alırken Android işletim sistemini kullanan akıllı bir televizyon almış olursunuz.

Android TV’nin Avantajları

Android TV Avantajları

  • Google Play Store : Android tabanlı telefonunuza hangi uygulamayı yükleyebilirseniz, Android televizyonunuza da Google Play Store aracılığıyla aynı şekilde indirebilirsiniz. Bundan dolayı geniş bir eğlence yelpazesi sunmaktadır.
  • Google Asistan : Google Asistan özelliği telefonlarda ki avantajları Android TV’de de yer almaktadır.
  • Kullanıcı dostu : Android TV kullanımı son derece kolaydır. Ayrıca televizyonda ses ile arama özelliği de bulunmaktadır.
  • Android Akıllı Telefonunuzla Bağlantı : Android akıllı telefonunuz ile çok rahat bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz.

Android TV İyi mi?

Evet, Android TV son derece iyi bir donanıma sahip akıllı televizyondur. Akıllı televizyon ile karşılaştırıldığı zaman hiçbir farkı yoktur hatta Android tabanlı olmasından kaynaklı bir çok ek avantajı bulunmaktadır.

ADVERTISING

Android TV almak mantıklı mı?

Evet, Android TV satın alınması mantıklı olan çok yönlü bir akıllı televizyondur. Android altyapısında olan bu televizyon, Android işletim sisteminin tüm özelliklerini diğer akıllı telefonlara göre kusursuz şekilde çalışmaktadır. Bu da bir çok ek özelliğin televizyonunuza gelmesi demektir.

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

S1. Android TV satın almanın avantajları nelerdir?

Cevap: Bir çok avantajı bulunmaktadır. Makalemizi baştan sona okuyup avantajları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ADVERTISING

S2. Android TV Netflix yükleme yapılır mı?

Cevap: Evet, Google Play Store üzerinden Netflix uygulamasını rahatlıkla indirebilir ve akıllı televizyonunuza kurabilirsiniz.

S3. Android TV uygulama mağazası var mı?

Cevap: Evet Google Play Store, Android TV’nin uygulama mağazasıdır.