com.Android.server.telecom Nedir? [Detaylı]

com.android.server.telecom nedir sorusunun en sade cevabı, Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonların arama yapmasını, sonlandırmasını ve yönetmesini kontrol eden kritik bir yazılımdır. Normal arama, video ile arama, VoIP araması yapmak istiyorsanız, com.android.server.telecom SIM kartınız üzerinden aramayı başlatmasını sağlar.

ADVERTISING

com.android.server.telecom Nedir?

com.Android.server.telecom Nedir

Akıllı telefonların en önemli işlevlerinden birisi arama yapmak, almak ve aramayı kontrol etmektir. Bu Android hizmeti tam olarak bu özellikleri telefona sunmaktadır. com android server telecom özellikleri telefonda olmasaydı, telefonunuz ne arama yapabilir ne de gelen aramaları alabilirdi.

com.android.server.telecom Hizmeti Nasıl Çalışır?

Akıllı telefonunuzun arama kısmına girip, bir telefon numarası çevirdiğiniz “ara” tuşuna bastığınız an hizmet çalışmış olur. com android server telecom VoIP ve SIM tabanlı tüm aramaları yönetebilecek şekilde tasarlanmıştır.

ADVERTISING

com.android.server.telecom hizmetinin telefonda ki temel görevleri nelerdir?

Hizmetin aramaları gönderdiğini, aldığını ve kontrol ettiğini öğrenmiş olduk. Ancak bunların altında bir kaç alt işlev daha bulunmaktadır.

  • Çağrı yönetimi.
  • Aramayla ilgili ayrıntılarını sağlaması.
  • Arayanı ve alıcıyı birbirine bağlaması.
  • Hat ve Şebeke bilgilerinin sağlaması.
  • Arama günlüğünü sağlaması.

“Maalesef com.Android.server.telecom durdu” hatası nasıl düzeltilir?

com.Android.server.telecom akıllı telefonun en önemli işlevlerinden birisidir. Bu hizmetle ilgili alınan bir hatanın üzerinde durulması gerekmektedir. Bu hata ile karşılaştığınız zaman aşağıda ki işlemleri uygulayabilirsiniz.

  • Akıllı telefonun “Telefon” uygulamasında ki önbelleği temizleyin.
  • Zil sesini değiştirin. (İlginç gelebilir ancak bir çok kişi tarafından uygulanıp başarılı olunmuş bir yöntemdir.)

Sonuç

com.Android.server.telecom hizmetinin ne anlama geldiğini, hangi özellikleri olduğunu makalemizde öğrenmiş olduğunuzu umuyoruz. Hizmetle ilgili herhangi bir hata ile karşılaşacak olursanız yukarıda ki iki farklı çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Akıllı telefonların kritik işlevlerini sağlayan bu hizmetlerle ilgili bilgilerin her kullanıcı tarafından bilinmesi gerekmektedir. Bu hizmetle ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

ADVERTISING