Google Trend Olan Aramalar Nasıl Kapatılır?

En çok kullanılan arama motorlarından birisi olan Google’ın size, trend olan aramaları göstermesinden sıkıldınız mı? Bunun için yapmanız gereken Google Trend Olan Aramalar Nasıl Kapatılır konulu makalemizi detaylıca okumanız olacaktır. İnternet kullanıcılarının çoğunluğu aramaları Google arama motoru üzerinden yaparlar. Google’da bu aramalar için kullanıcılarına farklı özellikler sunar. Trend olan aramalar olarak bilinen Google Otomatik Tamamlama aracı bunlardan birisidir. Bazı kullanıcılar için elverişli olsa da bazı kullanıcılar bunu hiç sevmezler. Bundan dolayı dev arama motoru, seçeneği özelleştirme imkanı sunmuştur ve istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparız?

ADVERTISING

Google Trend Olan Aramalar Nasıl Kapatılır?

Google Trend Olan Aramalar Nasıl Kapatılır

Google Otomatik Tamamlama özelliği ile aramalarda kullanıcılarına trend olan aramaları da göstermektedir. Bu bazı kullanıcılar için çok işlevsel olsa da bazıları tarafından fazla işlevsel gözükmez. Bunun için devre dışı bırakma seçeneği mevcuttur. Sadece bir kaç dakikalık bir işlem ile akıllı telefonunuzdan Google trend aramaları kapatabilirsiniz.

  • Akıllı telefonunuzdan “Google” uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşede bulunan profil resminize dokunun.
  • Karşınıza çıkan menüden ayarlara girin.
  • Genel seçeneğine dokunun.
  • Otomatik tamamlama ayarları seçeneğine dokunun.
  • Trend olan aramalarla otomatik tamamlama” seçeneğinin tikini kaldırın.

Hepsi bu kadar. Artık bu özelliği devre dışı bıraktınız. Eğer tekrar bu özelliği kullanmak isterseniz, yine aynı bu yolu takip ederek Google Trend olan aramaları açabilirsiniz.

ADVERTISING

Sonuç

Google Otomatik Tamamlama yani trend olan aramaları yukarıda ki yolu izleyerek rahatlıkla kapatacağınızı öğrendiğinizi umuyoruz. Ve bunun istediğiniz sorunun çözümü olduğunu düşünüyoruz. Eğer bu konuda başarısız olduysanız, nerede takıldığınızı yorumlarda belirtirseniz, en yakın zamanda editörlerimiz trend olan aramaları kapatma konusunda size yardımcı olacaklarır.