Vivo X90 Pro Plus Kamerası İddialı Geliyor!

Tanıtımı yapılan ve yeni özellikleri her geçen gün açıklanan Vivo X90 Pro Plus ile ilgili bir özellik daha ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu yeni özellik ise Vivo X90 Pro Plus kamerası ile ilgili. Ancak burada en can alıcı nokta ise kamera özelliklerinin şuan piyasada bir çok telefon markasının amiral gemisi diye tabir edilen telefonlarından daha iyi kamera özelliklerine sahip olması.

ADVERTISING

Tanıtımı yapılan Vivo X90 serisi ile ilgili karşılaştırmalar her geçen gün yabancı forumlarda artmaya başladı. Seri ile ilgili son duyurulan kamera özelliğiyle birlikte piyasanın şuanda kamera açısından en iddialı telefonlarından birisi olan iPhone 14 ile bir karşılaştırılma yapıldı. İsterseniz o karşılaştırmaya detaylı bir şekilde bakalım.

Vivo X90 Pro Plus kamerasının özellikleri:

Ana lens – 50,3 MP, f/1,8, 23 mm (geniş), 1,0″ tipi, 1,6µm, Çift Piksel PDAF, Lazer AF, OIS
Periskop yakınlaştırma lensi – 64 MP, f/3.5, 90mm, 1/2.0″, 0.7µm, PDAF, OIS, 3.5x optik yakınlaştırma
Telefoto/Portre lensi – 50 MP, f/1.6, 50mm, 1/2.4″, 0.7µm, AF yok, 2x optik zoom, OIS
Ultra geniş açılı lens – 48 MP, f/2.2, 14mm, 114˚, 1/2.0″, 0.8µm, AF

Vivo X90 Pro Plus vs iPhone 14 Pro Max

Vivo X90 Pro Plus

ADVERTISING

Vivo X90 Pro Plus vs iPhone 14 Pro

Vivo X90 Pro Plus

iPhone 14 Pro ve Pro Max ile olan karşılaştırılmalı görsellerinde Vivo X90 Pro Plus telefonun kamerası ile ilgili bazı belirleyici detayları görebiliyorsunuz. Daha gerçekçi renk tonlarının olması ve objelerin iPhone 14 gibi aşırı keskinleştirilmemiş olması dikkatleri çekiyor. Bununla birlikte son derece başarılı bir şekilde HDR ve gerçekçi detayları görmek mümkün.

İki telefonun kameraları karşılaştırıldığında tabii ki çok yüksek belirleyici farklar bulunmuyor. Şuanda piyasanın en iyi serilerinden birisi olan iPhone 14 serisi ile karşılaştırıldığında bazı ufak detayları dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Şimdiden merak konusu olan telefon ile ilgili yeni özelliklerin tanıtılması ve karşılaştırılmaların yapılmasını da dört gözle bekliyoruz.

ADVERTISING