WhatsApp Mavi Tik Nasıl Kaldırılır ve Açılır?

WhatsApp aralık ayında getirdiği güncelleme ile bir çok yeniliği uygulamasına getirdi. Bu yeniliklerin arasında karşıda ki mesajın okunduğunu belirten mavi tık (blue ticks) özelliğini de ekledi. Bu özellik sayesinde siz bir arkadaşınıza Whatsapp’dan mesaj yazdığınız zaman eğer o mesajın yanında mavi tık varsa arkadaşınızın o mesajı okuduğu anlamına geldiğini göstermektedir.

ADVERTISING

Bu ilk zamanlar kullanıcılar tarafından ilginç karşılansa da zamanla alışma sürecine girdi. Tabi ki whatsapp’a bu konuda eleştiriler geldi. WhatsApp’da mavi tık konusunda kararını 15 ocak 2015 yaptığı güncelleme ile verdi.

WhatsApp Mavi Tık Artık Opsiyonel!

Mavi tık artık whatsapp’da opsiyonel hale geldi. İsteyen bu mavi tıkı kapatabilir, isteyen de açık şekilde bırakabilir. İşte bunun nasıl yapıldığını resimler ile açıklayacağız.

İlk Olarak WhatsApp açıyoruz. Daha sonra WhatsApp ayarlar kısmına giriyoruz

ADVERTISING

Whatsapp-mavi-tık-açıp-kapatma

Ayarlar kısmına girdikten sonra Hesap kısmına tıklıyoruz

Whatsapp-mavi-tık-açıp-kapatma-1

ADVERTISING

Ve Daha Sonra Gizlilik kısmına giriyoruz

Whatsapp-mavi-tık-açıp-kapatma-2

Girdikten sonra resimde gördüğünüz gibi “Okundu Bilgisi” mevcut. Eğer bu resimde ki gibi işaretli olursa Mavi tık seçeneği aktif olur. Ancak bu işaretli olmazsa mavi tık seçeneği kapanmış olur ve mavi tık olmadan whatsapp kullanabilirsiniz.

Comments are closed.