Xiamoi MIUI 10 Güncellemesini Hangi Telefonlar Alacak?

Günümüzde sektörün en önemli isimleri arasında yerini alan Xiamoi, 21 yeni akıllı telefona MIUI 10 ara yüz yapısını göndermeye başladı.

Telefonlar için hazırlanmış olan bu yeni nesil arayüz yapısının kapsamı artmaya devam ediyor. Xiamoi kullanan kullanıcılar güncellemeyi merakla beklemeye başladı. Artık 20 cihazda aktif olarak güncelleme yerini aldı. Bu cihazları şu şekilde sıralayabiliriz:

ADVERTISING

Xiaomi Mi 4S, Mi 4C, Mi 4, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi Max, Redmi 5 Plus, Redmi 5A, Redmi 4A, Redmi 4X, Redmi 4, Redmi Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 4X, Redmi Note 4X, Redmi Note 4 ve Redmi 3.

Şu anda sadece Çin’den gelen ya da Çin’de bulunan modeller için aktif olan bu güncelleme, cihazlara otomatik olarak gelecek.

Xiamoi MIUI 10 Hangi Yenilikleri Kullanıcılara Sunuyor?

Çerçevesiz ekranlı olan modeller için tasarlanmış olan yeni tasarım, karşımıza daha fazla uygulama çıkartıyor. Bu ekran üzerinde kullanıcılar çeşitli kaydırma hareketlerini kullanabiliyor.

ADVERTISING

Arayüzde kullanıcıları şaşırtacak olan yapay zekâ bulunuyor. Kişilerin kullanımlarını inceleyen bu arayüz, performansı arttırıyor.

Yapay zekâ, kendini kamerada gösteriyor. Artık tek kameralı olarak kullanılan modellerde Bokeh modu bulunuyor. Akıllı olan bütün Mi sürümlerine tek merkezden ulaşım sağlayan altyapı çeşitli ses efektlerini de kullanıcılara sunmayı ihmal etmiyor. Doğal sesleri içerisinde barındıran telefon, kullanıcılarını rahatlatmayı hedefliyor.