Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

Android tabanlı akıllı telefonlarda bulunan geliştirici seçenekleri ayarlar kısmına girip direk bir bölümle ulaşabileceğiniz bir yer değildir. Bunun sebebi geliştirici seçenekleri telefonun önemli işlevsel ayarlarının bulunduğu yer olduğu için bu kısımda yapılacak değişiklik akıllı telefonla ilgili problemler ortaya çıkarabilir. Ancak geliştirici seçeneklerini doğru bir şekilde kullanırsanız herhangi bir sorun olmaz. Peki Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır? Android geliştirici seçenekleri nerede? ilk olarak buna bakalım.

ADVERTISING

Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır?

Android Geliştirici Seçenekleri Nasıl Açılır

  • Telefonunuzdan Ayarları aç.
  • Telefon hakkında‘ simgesine gidin.
  • Ardından yapı numarasına (Build Number) 7 kez tıklayın.
  • Geliştirici seçenekleri açıldı.

Hepsi bu kadar. Yukarıda belirttiğimiz gibi geliştirici seçeneklerini açıp orada ki ayarların bilinmeden değiştirilmesi telefonla ilgili sorunlar ortaya çıkarabilecektir. Bu yüzden geliştirici seçeneklerini kullanırken dikkatli olun.

Samsung, Xiaomi, Redmi, Oppo, Huawei gibi Android tabanlı tüm telefonlarda geliştirici seçenekleri yukarıda ki gibi açılmaktadır. Ayrıca Android sürüm güncellemeleri olan Android 11, Android 12, Android 13 güncellemelerinde de aynı yollar ile geliştirici seçeneklerini açabilirsiniz.

ADVERTISING

Comments are closed.