APK Güvenilir Mi?

APK Güvenilir mi? Hangi APK siteleri güvenilir? , Uygulama markette olmayan uygulamaları APK olarak akıllı telefonlara kurmak mümkün. Peki bu kurulumu yaparken telefonu riske atıyor muyuz? Bu sorunun cevabını bilmemiz gerekmektedir. Çünkü akıllı telefonlarımız her türlü bilgimizin içerisinde bulunduğu mini bilgi banklarımızdır. Herhangi bir bilginin karşı taraflar tarafından bilinmesi bize ciddi sıkıntılar oluşturabilir. Böyle durumlar ortadayken APK sitelerinden APK indirip kurmak ne kadar mantıklıdır? Bunu yapmaya devam etmeli miyiz?

ADVERTISING

APK Güvenilir Mi? sorusunun cevabı duruma göre değişkenlik gösterir. Eğer resmi bir sitenin sunduğu APK indirirseniz güvenlikle ilgili sorun yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Ama üçüncü taraf sitelerden indirilen APK’lar için aynı şey geçerli değildir. Bu yüzden indirdiklerinize son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. APK sitelerinden çok APK indiriyorsanız aşağıda ki yöntemler sizin için faydalı olacaktır.

APK Güvenilir Mi

  • Akıllı telefonunuz APK’dan herhangi bir virüs varsa sizi bilgilendirecektir. APK uygulamasını yüklemediğiniz sürece telefonunuza virüs girmez.
  • Norton Mobile gibi kaliteli anti virüsleri kullanmaya özen gösterin. Varsayılan telefon güvenliğinin kaçırabileceği bazı güvenlik sorunları olabilir ama kaliteli bir anti virüs bunu engeller.
  • Garip olan tüm izinleri kontrol edin. Örnek vermek gerekirse metin doğrulaması olmayan bir oyunun mesaj gönderme iznine ihtiyacı mı var? Veya
  • APK çok fazla izin mi istiyor. Muhtemelen kötü yazılımlıdır.
  • HappyMod ve ACMarket gibi siteleri tercih edin. Genellikle bu sitelerin güvenirliliği iyi derecededir.

 

ADVERTISING