Donan Tablet Nasıl Açılır? | 4 Farklı ÇÖZÜM

Tabletler akıllı telefonlardan biraz farklı işleyişleri vardır. Bazı uygulamalar ve oyunlarda işlemciye binen yük telefondan çok fazladır. Böyle durumlarda tabletler donabilir ve yanıt vermeyebilirler. Donan bir tableti tekrar eski haline getirmek için sizlere basit ama daha önce kullanıcıların deneyip başarı sağladığı çözüm yollarını göstereceğiz. İşte Donan Tablet Nasıl Açılır? sorusunun farklı çözüm yolları.

İLAN

Donan Tablet Nasıl Açılır? Donmuş tablet nasıl açılır?

Donan Tablet Nasıl Açılır

* Tabletinizi yeniden başlatmaya zorlayın

Tabletiniz donduğu zaman ilk olarak yapmak isteyeceğiniz şey onu yeniden başlatmaya zorlamak olmalıdır. Bu çözüm işletim sistemini zorla kapatacak ve cihazınıza yeni bir başlangıç oluşturacaktır. Bunun için güç ve sesi azaltma düğmelerine birlikte yaklaşık olarak yedi saniye boyunca basılı tutmanız ve tabletinizin yeniden başlamaya başlamasını sabırla beklemeniz yeterli olacaktır. Bu yöntem o an işe yaramazsa cihazın bataryasının tamamen boşalmasını bekleyip, boşaldıktan sonra 30 dakika şarj ettikten sonra açabilirsiniz.

İLAN

* Uygulamaları kapatın veya kaldırın

Cihaza yüklediğiniz bazı uygulamalar tabletinizi donduruyor ise yapmanız gereken o uygulamayı tamamen kaldırmanızdır. Bunu tabletinizi sistemi zorlayıp başlattıktan sonra normal mod ile veya güvenli mod ile yapabilirsiniz.

* Güncellemeleri yükleyin

Sık sık donma sorununuz tabletinizde baş gösteriyor ise bunun sebebi cihazınızın güncel olmayan bir yazılım sürümü kullanıyor olmasından olabilir. Cihazınızın güncel olup olmadığını Ayarlar-Yazılım güncelleme bölümünden görebilirsiniz. Yeni bir sürüm varsa hemen yüklemeniz önerilir.

* Tabletinizi sıfırlayın

Sıfırlamak aslında istenilen bir çözüm olmasa da tabletin sık sık donması tabletinize bulaşmış bir yazılımsal hatadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun için yapmanız gereken Ayalar-Genel Yönretim-Sıfırla-Fabrika verilerine sıfırlaya gidip tableti sıfırlamak olacaktır.

İLAN

Yukarıda ki çözümler kullanıcıların başarıya ulaştığı çözümlerdendir. Eğer bu çözümlerden sonra da sorununuz devam ediyorsa tabletinizi güvenilir bir ustaya götürmenizi öneririz.