Fabrika Ayarlarına Dönünce Virüs Silinir mi?

Akıllı telefonunuzu kullanırken internet üzerinden çok fazla sayıda yazılım, uygulama ve içerik indirir ve dosyalar kaydedersiniz. Bu durum cihazınızın depolama alanını doldurur ve virüslerin birikip saklanması için potansiyel bir alan oluşturur. Bu doğrultuda kullanıcılar telefonu fabrika ayarlarına döndürürler. Çünkü kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan birisi olan Fabrika Ayarlarına Dönünce Virüs Silinir mi sorusunu uygulamalı olarak denemektedirler. Evet virüsleri temizleme konusunda çok büyük bir başarı göstermektedir ancak sabit sürücünüzü silmek tüm değerli verilerinizi sıfırlamak anlamına gelmektedir.

ADVERTISING

Fabrika Ayarlarına Dönünce Virüs Silinir mi?

Fabrika Ayarlarına Dönünce Virüs Silinir mi?

Bu işlemi yapacaksanız başarı şansınızın, %100 olmasa da kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri kaldırmada çok büyük bir başarı sağlandığı kullanıcılar tarafından onaylanmıştır. Verilerinizin, yani fotoğraflar, videolar, önemli dosyalarınızın sıfırlanmasını istemiyorsanız bunun için önceden verilerinizi yedeğini alın ve bunları genel bir virüs taramasından geçirin.

Akıllı telefonunuzun içerisinde kötü amaçlı bir yazılım veya virüs bulaştıysa fabrika ayarları ile bu durumu çözebilir hem de taradığınız verilerinizde bir sorun yoksa sıfırlama sonrası bunları tekrar sıfırlanmış telefonunuza aktarabilirsiniz.

ADVERTISING

Fabrika Ayarlarına Nasıl Sıfırlanır?

Kullanıcılar sık ​​sık Uygulama marketinden uygulama indirdiğinden, Android akıllı telefonlar kötü amaçlı yazılımlara karşı savunmasız olabilir. Neyse ki, fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneği bizi bu tarz durumlardan kurtulmamıza yardımcı olur.

  • Ayarlara gidin
  • Sistem menüsüne gidin.
  • Sıfırlaya dokunun (Gelişmiş seçeneğinin altında olabilir)
  • Fabrika verilerine sıfırlamayı seçin
  • Akıllı telefonunuzu sıfırla seçeneğine dokunarak onaylayın.