Gmail Hesabını Başka Telefondan Kaldırma

Dünyanın en fazla kullanılan mail hizmetlerinden birisi olan Gmail Android telefonların kurulumu yapılırken istenen hizmetlerden birisidir. Bu hizmet her Android telefonda bir defa kurulumda istense de istenildiği zaman telefonlara farklı gmail hesapları da eklenmektedir. Örneğin bir arkadaşınızın telefonundan kendi gmail hesabınıza bakacaksınız veya herhangi bir yere gmail adresiniz üzerinden bağlanacaksanız mail adresini o android telefon üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Burada en çok sorulan sorulardan birisi ise Gmail hesabı başka telefondan kaldırma nasıl yapıldığı sorusudur?

ADVERTISING

Çünkü giriş yaptığınız telefondan gmail hesabınızı kaldırmak için herhangi bir “çıkış yap” butonu göremeyeceksiniz. Bunun çözümü çok basit olsa da yeni android kullanıcıları için veya daha önce gmail hesabını başka telefondan kaldırma işlemi yapmayan kullanıcılar için zor bir konu olabiliyor.

Gmail Hesabı Başka Telefondan Kaldırma/strong>

– Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girin
– Ayarlar kısmından “Hesaplar” kısmına girin
– Hesaplar kısmından “Google” kısmına girin
– Hesabınızı yönetin
– İstediğiniz hesabın çıkışını yapın

ADVERTISING

Çok kolay bir çözüm olsa da yukarıda belirttiğimiz gibi her zaman bu sorunun çözümünü her kullanıcı bulamıyor. Yukarıda ki çözüm yolu ile kolay bir şekilde Gmail hesabınızı başka telefondan kolaylıkla çıkabilirsiniz. Farklı bir sorun olan “Android Telefon Bilgisayara Bağlanmıyor” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.