Google Asistan Nasıl Kapatılır? [Resimli Anlatım]

Android işletim sisteminin ayrılmaz parçalarından birisi şüphesiz Google Asistandır. Çünkü çoğu Android telefona bu uygulama yüklenmiş olarak gelmektedir. Google Asistan ile uygulamaları başlatabilir, gelen mesajları görebilir, alarm ve hatırlatıcı ayarlayabilir, arama yapabilir, evinizde ki akıllı cihazları kontrol edebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Hatta Google Asistan ile sorularınızı sorup yanıtlarda alabilirsiniz. Teknolojinin geliştiği bu ortamda Google Asistan size yeni işlevler kazanmanızı sağlar ve akıllı cihazınızın kullanımını son derece kolaylaştırır. Ancak tüm bunlara rağmen bu uygulamanın telefonda yer almasını ve telefonda bir alan kaplamamasını isteyebilirsiniz.

ADVERTISING

Google Asistan zaman zaman yanlışlıkla ortaya çıkar ve sizden akıllı cihazınız ile ilgili fazla gizlilik isteyebilir. Aslında önemli olan da budur. Bir çok Android kullanıcısı Google Asistan uygulamasının gereğinden fazla izin istediğini ve kişisel olarak gizliliği ihlal ettiğini öngörmektedir. Tüm bunları göz önüne aldığınızda Google’ın yapay zekası olan Google Asistan çok kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Google Asistan Nasıl Kapatılır sorusunu resimli olarak detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Google Asistan Nasıl Kapatılır?

Şunu belirtmemiz gerekiyor ki Google Asistanı kapatmak için doğru menüyü bulmak burada ki en zor kısımdır. Bunun için adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

  • Telefonunuzda Google Uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşede olan profil resminize dokunun
  • Karşınıza çıkan ekranda Ayarlar olacak ona dokunun

ADVERTISING
  • Ayarlar kısmından Google Asistan seçeneğini bulun
  • Bu seçeneğe giriş yaptığınız zaman Karşınıza Google Asistanın ayarları çıkacak. Bu kısımda biraz aşağılara inerek Genel kısmına dokunun. Alt açıklaması Asistanın için genel ayarları yönet yazmaktadır.
  • Google Asistanı kapatın.

İşte hepsi bu kadar. Artık telefonunuzdan Google Asistanı başarılı bir şekilde kapatmış oldunuz. Tekrar fikrinizi değiştirecek olursanız yine aynı ayarlar üzerinden aynı yolları takip ederek Google Asistanınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Kullanışlı ve işlevselliği olmasının yanında bir çok Android kullanıcısının istemediği bu uygulamanın kullanılması veya kullanılmaması tamamen Android kullanıcılarının beğenisine göredir.

Google telefona otomatik olarak yapay zekası Google Asistanı yüklemiş olsa da kesinlikle herhangi bir zorlama yapmayı kaldırmaya izin vermektedir. Samsung, Huawei, Redmi, Xiaomi, OnePlus gibi tüm Android işletim sistemli telefonlarda yukarıda ki işlemler aynı şekilde uygulanmaktadır.