Hizmet Yok Hatası Çözümü [6 Farklı ÇÖZÜM]

Android kullanıcılarının telefonla ilgili birçok sorun vardır. Bazı sorunlar zaman zaman bazı sorunlarda sık sık yaşanıyor. Hizmet Yok Hatası kullanıcılar tarafından sık yaşanan sorunlardan birisidir ve bu sorun neredeyse telefonun tüm işlevlerini çalışmaz hale getirebilmektedir. Bu yüzden Android cihazlarda Hizmet Yok Hatası Çözümü nasıl olur? Hizmet yok dediğinde ne yapmalıyız 6 farklı çözüm ile maddeler halinde açıklayacağız.

ADVERTISING

“Hizmet Yok Hatası Çözümü” 6 Farklı Çözüm

Hizmet Yok Hatası Çözümü

* Cihazınızı Yeniden Başlatın

İlk olarak yapılması gereken en temel çözüm, android cihazınızı yeniden başlatmak olacaktır. Bir çok kullanıcı karşılaştığı problemini veya hatasını çözmek için çok etkili bir yöntem olduğunu belirtmişlerdir. Akıllı telefonunuzu yeniden başlatmak belleği temizleyecek ve cihazın performansını engelleyebilecek tüm işlemleri de sıfırlayacaktır. Güç düğmesine biraz basılı tutmanız bu işlem için yeterlidir.

* Uçak Modu

İkinci çözüm yolu ayarlar menüsüne giderek veya bildirim panelini aşağı çekerek uçak modunuzu açmak olacaktır. Uçak  modunu açın ve bir kaç dakika bekledikten sonra tekrar kapatın. Bunu yaparak, akıllı telefonunuzun sinyalini manuel olarak kesmiş olacak ve tekrar manuel olarak bağlantısını sağlayacaksınız. Bu yöntem cihazın sinyal bağlantısının kaybetmesine bağlı APM döngüsünü sıfırlayacaktır.

ADVERTISING

* Ağ Sağlayıcınızı El ile Seçin

Akıllı telefonunuz şebeke sağlayıcısını bulmakta zorluk çekiyor olabilir. Cihazınıza yardımcı olmak için yapmanız gereken:

  • Ayarlara girin.
  • Mobil Ağlara girin.
  • Ağ operatörlerine girin.
  • Mobil ağ sağlayıcısını seçin.

* Ping Testini Çalıştırın

  • Arama kısmına girin.
  • *#*#4636#*#* rakamlarını girin.
  • Karşınıza bir menü çıkacak buradan “Ping Tesini Çalıştır” seçin.
  • Test bittiğinde en alta gidip verilerin aktif olduğundan emin olun.
  • Daha sonra telefonunuzu kapatın ve tekrar açın.

* SIM Kartınızın Düzgün Yerleştirilip Yerleştirilmediğini Kontrol Edin

Akıllı telefonunuzu kapatın ve düzgün bir şekilde SIM kartınızı içinden çıkarın. Daha sonra SIM kartınızı çok dikkatli bir şekilde mikrofiber bir bezle temizleyip, tekrar yerine yerleştirin. İşlemden sonra cihazınızı kapatın ve açın.

* Cihazınızı Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Yukarıda gösterilen tüm yöntemler başarısız olduğunda son çare olarak akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarınıza sıfırlamak olacaktır. İdeal bir çözüm olmasa da Android tabanlı telefonlarda sorunların çözümü için en etkili çözüm yolları arasında bulunmaktadır. Bu nedenle tüm verilerinizi yedekleyin ve cihazınızı sıfırlayın.

ADVERTISING

Tüm çözümler bunlar. Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi tüm mobil ağ sağlayıcılar için aynı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Eğer farklı bir çözüm yolu bulduysanız yorumlarda belirterek yazıyı okuyacak okurlara yardımcı olmuş olabilirsiniz.