Selfie (Özçekim) Çubuğu Nasıl Yapılır?

Tourists use a selfie stick on the Trocadero Square, with the Eiffel Tower in background, in Paris, Tuesday, Jan. 6, 2015. Selfie sticks have become enormously popular among tourists because you don’t have to ask strangers to take your picture, and unlike hand-held selfies, you can capture a wider view without showing your arm. But some people find selfie sticks obnoxious, arguing that they detract from the travel experience. (AP Photo/Remy de la Mauviniere)

Öz çekim günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan bir yapıya sahip olmasıyla bilinmektedir. Hatta bununla ilgili olarak birçok insan işi ticari olarak algılamakta ve öz çekim için çubuklar hazırlamaktadır. Gelin birlikte yapalım. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeleri kısaca bahsetmek istiyorum.

İLAN

Özçekim çubuğu yapımı

İlk olarak bir pirit yapışkan yardımı ile beraber 2 adet mukavva karton birbirine yapıştırmakta fayda olacaktır. Yapıştıracağınız mukavva ile beraber arada hava boşluğu kalmaması için iyi bir şekilde cetvel yardımıyla bastırmakta fayda olacaktır bu işlemlerin hemen akabinde ise telefonunu iki katı uzun bir şekilde dikdörtgen kesme işlemi uygulayacaksınız. Telefonunuzu ölçeceksiniz ve bunun iki katı büyüklüğünde dikdörtgenin kestikten sonra cetvel yardımı ile beraber yarısını bir çizik atacaksınız. Daha sonra ortadan ikiye katlayacaksınız ve aynı dikdörtgenden bir tane daha çizip önceki gibi ortadan ikiye katlayacaksınız.

Bu işlemlerin hemen akabinde sağlam bir şekilde yapışmasını ilk yardımı ile gerçekleştirecek ve son olarak çubuğa ihtiyacınız olacak. Bu çubuğu herhangi bir kırtasiyeden temin edebilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz çubuk ve kartonları elektrik bandı yardımı ile beraber öz çekim çubuğunuza yapıştırınız.