Sony Xperia X HDR Ekran İle Geliyor!

HDR son nesil TV’lerde yeni moda olan bir ekrandır ve ama burada tv-lerden konuşmayacağız, konumuz akıllı telefonlar, daha doğrusu gelecek Xperia X Premium akıllı telefonları. Söz konusu telefonlar Xperia X serisi modelerine eklenecektir ve HDR ekranını kullanan ilk Android olabilir.

ADVERTISING

Xperia Z5 Premium ilk 4K ekrana sahib olduğu gibi, Xperia X Premium telefonları da yeni rekorlu maksimum parlaklık, 1300 nit ile High Dynamic Range (HDR) oynatma desteği ile 5.5 ” whitemagic Full HD LCD bir ekran sayesinde bu ilke imza atabilir.

Xperia X Premium

Sadece bu değil, Xperia X Premium ekranı iyi 1,07 milyar tekrarlanabilir renge kadar ulaşan, 1024 RGB renk tonları ile 10-bit renk derinliği sunacaktır. Buna ek olarak, yenileme hızı, 2000:1 bir kontrast ile 120 Hz kadar ulaşacaktır.

Bu canavarca ekran dışında, Xperia X Premium X Performans telefonlarına eşit olacaktır. Yani Snapdragon 820, 3GB RAM, 23 megapiksel kamera ve USB Type-C sahip olacaktır. Burada yer alan bilgilerin hiçbirinin henüz resmi olmadığını unutmayın ve eğer Xperia X serisinin daha haziran ayında geleceğini düşünürsek hala çok şeyin değişmesi için zaman vardır.

ADVERTISING