Samsung A12 TV Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların gelişmesi ile birlikte, telefonların TV’ler ile bağlantısı oldukça arttı. Eskiden telefon ile bağlantı olmuyordu ve bilgisayarla olan bağlantılar için de kablo gerekiyordu. Ancak gelişen teknoloji ile artık hem telefonlar hem de bilgisayarlar herhangi bir kabloya ihtiyaç duymadan TV’ye bağlantı yapabiliyor. Bugün ki yazımıza, Koreli teknoloji devinin en sevilen akıllı telefonlarından birisi olan Samsung A12 TV Ekran Yansıtma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Read more

Android Auto Kablosuz Nasıl Bağlanır?

Android Auto, akıllı telefonunuzun müzik ve navigasyon uygulamaları gibi bazı işlevlerini arabada güvenli bir şekilde kullanmanızı sağlayan son derece kullanışlı bir özelliktir. Çoğu zaman, bu özelliği kullanmak için telefonunuzu arabayla bir USB kablosu vasıtasıyla bağlamanız gerekmektedir. Ancak yeni teknoloji kullanan telefonlar ve arabalarda Android Auto Kablosuz bağlantıda sağlayabilirsiniz. Bu özellikten kimler yararlanabilir ve nasıl bağlanır buna göz atacağız.

Read more

Google Play İşlem Tamamlanamıyor Hatası ÇÖZÜMÜ

Google Play Store, Android için önemli çekim merkezlerinden birisidir. Google Play Store sayesinde neredeyse milyara yakın uygulama, film, kitap, oyun elinizin altında bulunmaktadır. Bunlardan çoğunluğu ücretsiz olsa da bazı uygulamalar veya indirilebilir içerikler için ücret ödemeniz gerekmektedir. Market üzerinden ödeme işlemi son derece basittir. Yapılması gereken tek şey satın al düğmesine dokunmak ve geri kalan otomatik ilerleyişi izlemektir. Eğer daha önce kayıtlı olan ödeme yöntemleriniz varsa bu işlem saniyeler içinde gerçekleştirilir. Ancak bazı durumlarda kullanıcıların yaşadığı “Google Play İşlem Tamamlanamıyor” hatası meydana gelmektedir. Bugün ki yazımızda da bu durumu geniş çaplı olarak ele alacağız.

Read more

1000 TikTok Jeton Kaç TL? [100 – 500 – 20000 Jeton]

TikTok temel olarak bir video paylaşım platformudur. Bu paylaşım platformunda kullanıcılar, komedi, şarkı, dans ve farklı becerilerini göstererek ün kazanmaya çalışırlar. Ancak TikTok platformu biraz daha kendini ilerleterek kullanıcılarına izleyicileri ve destekçileri üzerinden hediye olma olanağını getirdi. Bu hediyelerle ifade edilen jetonlardır ve jetonların gerçek bir para karşılığı bulunmaktadır. Bugün ki yazımızda 1000 TikTok Jeton Kaç TL, 500 Jeton Kaç TL, 100 Jeton Kaç TL olduğunu öğreneceğiz.

Read more

com.Android.server.telecom Nedir? [Detaylı]

com.android.server.telecom nedir sorusunun en sade cevabı, Android işletim sistemini kullanan akıllı telefonların arama yapmasını, sonlandırmasını ve yönetmesini kontrol eden kritik bir yazılımdır. Normal arama, video ile arama, VoIP araması yapmak istiyorsanız, com.android.server.telecom SIM kartınız üzerinden aramayı başlatmasını sağlar.

Read more

Android TV Avantajları Nelerdir? [Liste]

Bir Android TV almak istiyorsanız bu alacağınız cihazın avantajlarının ne olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Çünkü alacağınız cihaz belki de uzun yıllar kullanacağınız bir teknolojik alet olacaktır. Bu yazımızda sizlere, Android TV nedir, Android TV iyi midir, Android TV avantajları nelerdir gibi akıllara takılan soruların cevaplarından bahsetmeye çalışacağız.

Read more

MP3 İle MP4 Arasındaki Fark Nedir? [Karşılaştırmalı]

MP3 ve MP4, internette vakit geçiren herkesin duyduğu iki dosya biçimidir. MP3, sesi dijital bir biçimde depolamak için kullanılan ve en çok tercih edilen ses dosya biçimlerinden birisidir. MP4 ise verileri dijital biçimde depolayan ancak sadece ses dosyası olmayan farklı bir dosya biçimidir. Kısacası MP3 ile MP4 formatlarının ikisinin de farkları vardır. Peki MP3 İle MP4 Arasındaki Fark nedir?

Read more

Zoom Arka Plan Bulanıklaştırma Nasıl Yapılır? [Resimli Anlatım]

Online eğitim son yıllarda son derece hızlı bir yükseliş gösterdi. Özellikle Covid-19 virüsü ile birlikte dünyada neredeyse çığır açtı ve herkesin bir şekilde içerisinde yar aldığı platform haline geldi. Online eğitime gösterilen ilgi, online eğitim veren uygulamalarında hızlı bir şekilde yükselmesini sağladı. Zoom uygulaması bunların başında yer almaktadır. Bu uygulama üzerinden eğitim o kadar yaygınlaştı ki, şirket her geçen gün sistemi daha da geliştirecek hamleler atmaya başladı. Zoom Arka Plan Bulanıklaştırma özelliği de Zoom’un getirdiği ilginç özelliklerden birisidir.

Read more

Android Duolingo Hesabı Nasıl Silinir?

Duolingo, yeni diller öğrenebileceğiniz, öğrendiğiniz diller ile ilgili pratik yapabileceğiniz ve becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir dil öğrenme eğitim platformudur. Android başta olmak üzere Windows, Mac, iOS işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Bu eğitim platformunun en güzel yanlarından birisi ücretsiz olmasıdır. Ancak artık bu uygulamayı kullanmıyor olabilirsiniz. Bu yüzden hesabınızı çıkartmak istiyorsanız Android Duolingo Hesabı Nasıl Silinir makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Read more

Youtube Kısıtlı Mod Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Youtube, en popüler ve en çok kullanılan video paylaşım platformudur. Günümüz dünyasında insanlar, günlük yaptığı rutin işleri paylaşmayı çok seveler. Bu paylaşımlar bir çok kullanıcının keyifle izleyeceği içerikler oluştururken, hepsi izlenmeye uygun değildir. Video paylaşım platformunu gençler ve çocuklar için daha güvenli hale getirmek için Youtube Kısıtlı Mod seçeneğinin üzerinde duracağız. Bu seçeneğin nasıl açıldığına ve kapatıldığına göz atacağız.

Read more

Google Trend Olan Aramalar Nasıl Kapatılır?

En çok kullanılan arama motorlarından birisi olan Google’ın size, trend olan aramaları göstermesinden sıkıldınız mı? Bunun için yapmanız gereken Google Trend Olan Aramalar Nasıl Kapatılır konulu makalemizi detaylıca okumanız olacaktır. İnternet kullanıcılarının çoğunluğu aramaları Google arama motoru üzerinden yaparlar. Google’da bu aramalar için kullanıcılarına farklı özellikler sunar. Trend olan aramalar olarak bilinen Google Otomatik Tamamlama aracı bunlardan birisidir. Bazı kullanıcılar için elverişli olsa da bazı kullanıcılar bunu hiç sevmezler. Bundan dolayı dev arama motoru, seçeneği özelleştirme imkanı sunmuştur ve istediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparız?

Read more

Spotify Bir şeyler Ters Gitti Hatası [7 Farklı ÇÖZÜM]

Müzik dinlemek, eğlenmek veya zaman geçirmek değil, aynı zamanda ruhun ve zihnin dinginleşmesinin sağlamanın bir yoludur. Bunun için müzik dinleyen bir kullanıcı, müziği dinlerken sorunsuz bir deneyim yaşamayı ister. Bundan dolayı Spotify gibi farklı ve etkili bir uygulama kullanmayı tercih edebilirler. Ancak uygulamada bazen istemeden sorunlar çıkabilmektedir. Spotify Bir şeyler Ters Gitti hatası da bu sorunlar arasında yer almaktadır. Bugün ki yazımızda bu hatanın çözümü sağlayacak 7 farklı yolu sizlere sunacağız.

Read more

Samsung Tablet Güvenli Moddan Nasıl Çıkılır?

Samsung tabletlerde herhangi bir sorun ortaya çıktığı zaman, bu sorunun çözümü için güvenli moda girilmesi gerekebilmektedir. Çünkü Güvenli Mod cihazlarda çeşitli sorunların düzeltilmesinde fayda sağlayan seçenekler arasında yer almaktadır. Genellikle cihazınızda ki üçüncü taraf uygulamalar, güvenli modu açmanızı gerektirebilecek sorunlara neden olabilir. Bugün ki yazımızda da sorunların çözümü için güvenli moda giriş yapıldıktan sonra, Samsung Tablet Güvenli Moddan Nasıl Çıkılır sorusunun cevabı nedir olacaktır.

Read more

Youtube 400 Hatası [11 Farklı ÇÖZÜM]

Popüler sosyal medya uygulaması Youtube, her yaş grubunun fazlalıkla kullandığı uygulamalardan birisidir. Eğitim, eğlence, oyun amaçlı olsun kullanıcılar tarafından tercih edilen uygulamalardan birisidir. Uygulamanın en güzel yanlarından birisi ise, neredeyse tüm cihazlar üzerinden erişebilir olmasıdır. Akıllı telefonunuzdan Youtube üzerinden sınırsız video izleyebilirsiniz. Ancak bu videoları izlerken kullanıcılar bazen bazı sorunlarla karşılaşabilmektedir. Youtube 400 Hatası bu hatalardan birisidir. Bu hata Youtube ana sayfasını açarken sıklıkla görülmektedir. Eğer bu problemi yaşıyorsanız yazımıza 11 farklı çözüm yolunu sizlere sunacağız.

Read more

Telefonda Roma Rakamları Nasıl Yazılır?

Roma rakamları, karmaşık olmayan ancak karmaşık gibi görünen bir rakam sistemidir. Bu yüzden insanlar bu rakamları bir alfabe gibi görmektedirler. Ancak bu tam olarak böyle değildir. Roma rakamlarını akıllı telefonunuzda herhangi bir uygulama veya ek bir özellik gerektirmeden basit bir şekilde yazabilirsiniz. Peki Telefonda Roma Rakamları Nasıl Yazılır? Roma rakamlarını nasıl yazabilirim?

Read more

Göz Rahatlığı Kalkanı Nedir? Ne İşe Yarar?

Telefonlar üretilirken kullanıcılar için en kullanışlı şekilde üretime girerler. Geliştiriciler bu konular için akıllı telefonu çıkarmadan önce bir çok testler yaparak en iyisini getirmeye çalışır. Android telefonlarda bulunan Göz Rahatlığı Kalkanı tam olarak bunu ifade etmektedir. Telefonu kullanan kişiye göz rahatlığı vermesini ve kullanım sırasında sorun yaşamamasını amaçlar. Peki nedir? ne işe yarar?

Read more

profig.os Nedir? [Anlamı Nedir?]

Android telefonlarda hem yazılım hem de yüklenen uygulamalarla ilgili bazen bazı hata kodları ortaya çıkar. Bunların tam olarak ne anlama geldiğini bilinmediği için kullanıcılar tarafından çok merak edilenler arasına giriyor. Akıllı telefonlarda ortaya çıkan profig.os kodu da bunlardan birisidir. Peki bu kodun anlamı nedir? Neden çıkmaktadır ve çıktığı zaman ne yapabiliriz?

Read more

Telefon Yüzde Kaçta Şarj Edilmeli? [En İyi Seçenek]

Pil teknolojik cihazların en önemli parçalarından birisidir. Telefonlar için de durum tamamen böyle. Bu kadar önemli olan bir parçayı korumakta son derece önemlidir. Pilinizi mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını sağlamak için, şarj konusunda bazı hassas noktaların bilinmesi gerekmektedir. Android kullanıcıları tarafından Telefon Yüzde Kaçta Şarj Edilmeli sorusuna, verilen en iyi seçeneği sizlere sunuyoruz.

Read more

Telefonu Tamire Vermeden Önce Neler Yapılmalı?

Hemen hemen çoğu kişi kişisel ve önemli bilgilerini akıllı telefonlarında saklar. Bu kadar kişisel ve önemli verinizin yer aldığı akıllı telefonunuzu bir tamirciye vermeniz gerektiğinde telefonunuz için bazı önlemleri almanız gerekmektedir. Çünkü hesaplarınızın bağlı olduğu telefonlarınız iyi niyetli olmayanlar tarafından kötüye kullanılabilirler. Bu nedenle Telefonu Tamire Vermeden Önce bazı yapılması gerekenleri sizin için listeledik.

Read more

Hizmet Yok Hatası Çözümü [6 Farklı ÇÖZÜM]

Android kullanıcılarının telefonla ilgili birçok sorun vardır. Bazı sorunlar zaman zaman bazı sorunlarda sık sık yaşanıyor. Hizmet Yok Hatası kullanıcılar tarafından sık yaşanan sorunlardan birisidir ve bu sorun neredeyse telefonun tüm işlevlerini çalışmaz hale getirebilmektedir. Bu yüzden Android cihazlarda Hizmet Yok Hatası Çözümü nasıl olur? Hizmet yok dediğinde ne yapmalıyız 6 farklı çözüm ile maddeler halinde açıklayacağız.

Read more